Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Spotkanie ws. zmian dotyczących emerytów mundurowych w Zielonej Górze

9 listopada 2017 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dotyczące omówieniu wprowadzonym przez rządzącą partię PiS zmianom, które spowodowały obniżenie emerytur i rent 55 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych. Organizatorem spotkania była Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP przy pomocy SLD.

 

W spotkaniu udział wzięło ponad 300 osób, które wysłuchały założeń tzw. ustawy deubekizacyjnej oraz planowanych kolejnych restrykcyjnych ustaw. Wprowadzenie w życie zmian w istniejącej Ustawie dotknęło wielu uczciwie i sumiennie pracujących obywateli dla dobra naszego kraju. Często w dużej części swojej służby już po 1989 r., którzy przeszli pozytywną weryfikację, a w latach 90 ubiegłego stulecia byli wielokrotnie odznaczani i wyróżniani za swoją wzorową służbę. Zastosowano wobec nich odpowiedzialność zbiorową, złamano zasadę praw nabytych, o winie zdecydował Sejm RP, a nie Sądy - łamiąc tym samym zasadę trójpodziału władzy.

Podobne spotkanie odbyło się również w Słubicach 10 listopada 2017 r. w którym udział wzięło ponad 150 osób.

Ustawa krzywdzi nie tylko pracowników służb specjalnych ale też policjantów; strażaków; funkcjonariuszy straży granicznej i innych, a w przygotowaniu są ustawy dotyczące żołnierzy WP.

W związku z tym Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP przygotował projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym z 18.02.1994r. Rozpoczęto akcję zbierania co najmniej 100 tys. podpisów poparcia w/w projektu uchwały.

Podczas spotkania głos zabrali miedzy innymi:

- Tadeusz Jędrzejczak – członek zarządu województwa lubuskiego;
- Andrzej Rozenek - pełnomocnik SLD w Obywatelskim Komitecie Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy;
- płk. Zdzisław Czarnecki - Prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych;
- generał Marek Działoszyński – Komendant Główny Policji w latach 2012-2015;
- Bogusław Wontor – szef lubuskich struktur SLD;
- Edward Markiewicz – Wiceprezes Lubuskiego Związku Żołnierzy WP;
- Tomasz Nesterowicz – kandydat SLD na prezydenta Zielonej Góry.

spotkanie prowadził Radosław Brodzik

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem